Gradient

Etkinlik İçerikleri

Ortak Dil Çalışmaları

Hepimiz modanın sürdürülebilirliğini düşlüyoruz fakat her birimizin bu hedeften anladığı şey nedir? Sürdürülebilirlik kavramına dair ortak bir dilimizi, bilimsel ve bütüncül bir yaklaşım olan The Natural Step (TNS veya FSSD olarak da bilinen) düşüncesi üzerine kurduk. The Natural Step yaklaşımı ile sürdürülebilirlik kavramının soyut ve yoruma açık olmadığı; somut bilimsel ilkeler ve araçlar ile iş modellerine ve üretime ne şekilde yol göstereceği  üzerine ortak bir algı ve yaklaşım oluşturuyoruz. 

Atölye Çalışmaları
Katılımcılığı teşvik eden, farkındalığı kalıcı kılmaya yardımcı olan Ortak Alan Teknolojisi, Akvaryum (Fish Bowl) Tekniği gibi çeşitli atölyeler düzenliyoruz.   
Hızlı Bilgi 

“Speed Dating” den ilham alınarak tasarlanan "Hızlı Bilgi" etkinliği ile, alanında uzman kişiler ile 5'er dakikalık birebir görüşmeler şeklinde gerçekleştiriyoruz. Hızlı ve etkili bir paylaşım şekli olan Hızlı Bilgi ile merak edilenleri konuşuyoruz. 

Film Gösterimi

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali kapsamında seyirciyle buluşan filmlerden seçkilerin gösterimi. İyi bir belgeselin söylediklerine kulak veriyor, dikkat çektiği noktaları tartışıyoruz. 

Giysi Takası

Nazlı Ödevci’nin yürütücülüğünde Giysi Takası etkinlikleri tasarlıyoruz.  Paranın geçmediği bir pazar yeri olan Giysi Takasına katılmak için yanınızda değişmeyi dileğiniz giysilerinizi getirerek diğer katılımcıların giysileri ile takas yapma imkanı bulabilirsiniz. 

Düzenlediğimiz etkinliklerin, sürdürülebilir moda alanında aktif olmak isteyen tüm bireylerin bir araya gelip paylaşımda bulunabildiği çok değerli zamanlar olduğunun farkındayız. Bu bilinçle etkinliklerimizin içeriklerini katılımcı doğaya sahip olan aktiviteler ile tasarlıyoruz.

Etkinliklerimizin en değerli kazanımlarından birisi sürdürülebilir moda ekseninde ortak bir sinerji yaratılmasına zemin sağlıyor olmasıdır.  

 

Etkinlik içeriklerimizi sürekli olarak güncelliyor ve zenginleştiriyoruz. 

 

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom